گزارش کاخ سفید از نظام مهاجرتی آمریکابه گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا، تارنمای رسمی کاخ سفید در گزارشی آمار مربوط به مهاجرت های غیرقانونی و نظام ناکارآمد مهاجرتی آمریکا ارائه داد.
در این گزارش با تاکید بر تامین امنیت مرزها از سوی دولت ترامپ، آمده است که در سال 2017 بیش از 310 هزار مورد توقیف مهاجران در مرزهای آمریکا صورت گرفته که 97 درصد آن در مرزهای این کشور با مکزیک بوده است.
بنا بر این گزارش، در همین مدت بیش از 20 هزار مجرم خارجی دستگیر شده و نزدیک به 11 هزار نفر دیگر تحت تعقیب قرار گرفته اند.
این گزارش همچنین بر تلاش دولت ترامپ برای پایان دادن به مهاجرت از طریق رابطه خویشاوندی دور تاکید کرده و افزود: در حال حاضر بیش از 70 درصد مهاجران از این طریق وارد آمریکا شده اند.
دولت ترامپ تاکید دارد که این نظام مهاجرتی باعث ورود افراد غیرماهر می شود که بیش از نیمی از آنان دست کم از یک نهاد دولتی کمک دریافت می کنند.
دولت ترامپ سازوکار پذیرش مهاجر از طریق بخت آزمایی را نیز مورد انتقاد قرار داده و در این گزارش آورد که حدود 50 هزار نفر از مهاجران در آمریکا از این طریق وارد این کشور شده اند.
این گزارش کاخ سفید همچنین به یک نظرسنجی از سوی موسسه هاروارد – هریس اشاره کرد که براساس آن 58 درصد از مردم آمریکا مخالف تعطیلی دولت به دلیل اختلاف بر سر قانون داکا هستند.
این بخش اشاره به عدم دستیابی جمهوریخواهان و دمکرات های آمریکا به توافقی بر سر این قانون اشاره دارد که هفته گذشته منجر به عدم تصویب بودجه اضطراری و به تبع آن تعطیلی دولت آمریکا شد.
این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 68 درصد از پاسخ دهندگان خواهان لغو سیستم پذیرش مهاجرت از طریق بخت آزمایی هستند.
شبد**9416**1379انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید