چین: دیدار ترزامی به توسعه عصر طلایی چین و انگلیس کمک می کندبه گزارش ایرنا از پکن ‘ترزامی’ نخست وزیر انگلستان از امروز 31 ژانویه دیدار سه روزه خود از چین را آغاز می کند.
‘هوا چون اینگ’ سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: دو کشور چین و انگلیس روابط اقتصادی و سیاسی خوبی با همدیگر دارند و این سفر به تقویت این روابط منجر خواهد شد.
سفیر انگلیس در چین نیز چندی پیش گفته بود انگلستان یکی از شرکای چین برای ایجاد یک کمربند و یک جاده است.
هوا چون اینگ دراین مورد گفت دولت‎های چین و انگلستان و ارگان‎های تجاری دو کشور مایلند در چارچوب ایجاد مشترک ‘یک کمربند و یک جاده’ فرصت‎های بیشتر همکاری و دورنمای گسترده تر توسعه را ایجاد کنند.
او گفت: به باور چین، تقویت همکاری عملی بین دو کشور در چارچوب یک کمربند و یک جاده به سود دو کشور و مردم دو کشور و احیای اقتصاد جهان است.
قرار است ترزامی را در این سفر، یک هیات مرکب از 50 نفر از رییسان شرکت های بزرگ و صاحبان موسسات تجاری و اقتصادی انگلستان همراهی کنند.
در این سفر طرفین در باره فرصت های تجاری برای دو کشور از جمله روابط پس از برگزیت گفت و گو خواهند کرد.
لی شیایومینگ سفیر چین در انگلستان هم در مطلبی در دیلی تلگراف این سفر را آغازگر عصر طلایی نوین برای دو کشور توصیف کرده و افزوده است پکن از این دیدار بسیار استقبال می کند.
آمارها نشان می دهد از سال 2010 میلادی به این طرف میزان صادرات انگلستان به چین که از شرکای بزرگ تجاری یکدیگر هستند تا سقف 60 درصد افزایش یافته است.
انگلستان همچنین از لحاظ تجاری قصد دارد به یک مرکز مهم برای تبادلات با ارز یوان پول ملی چین تبدیل شود و برای همین میزان ذخیره یوانی خود را به 35 میلیارد دلار رسانده است تا با این ذخیره از فعالیت شرکت های خود در برنامه راه ابریشم چین حمایت کند.
**آساق**1904**انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید