همایش ‘غدیر خم؛ ولایت، مهدویت، امامت’ در پاکستان برگزار شدامروز، یکشنبه، در پاکستان مصادف با روز عید غدیر خم است.
به گزارش ایرنا، این همایش به همت خانه فرهنگ ایران در لاهور و با همکاری جمعیت علمای پاکستان متشکل از برادران اهل سنت و محب اهل بیت(ع) و با حضور بیش از 200 نفر از جمله علما و شیوخ برجسته اهل سنت دوستدار اهل بیت(ع)، شخصیت ها، اساتید و روسای دانشگاه ها، علمای حرکت های شیعی ایالت پنجاب و ایرانیان مقیم برگزار شد.
علی اکبر رضایی فر سرپرست نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور، ضمن خوشامد گویی و تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم، طی سخنانی دلایل و الزامات جنبه های اجتماعی، فرهنگی،حادثه غدیر خم ، تعمیم و تکمیل رسالت نبی اکرم(ص)، تداوم وحدت بین مسلمین، را تشریح کرد.
سپس دکتر امجد چشتی، دبیرکل جمعیت علمای پاکستان( شاخه نیازی) ، ضمن عرض تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم ، گفت : واقعیت های حادثه غدیر خم و الزامات آن را که توسط پیامبر اکرم (ص) ابراز و اعلام شد را می توان از آیات قرآنی و نیز احادیث معتبر اسلامی دریافت کرد. علی رغم تلاش های جاهلانه زور مداران و صاحبان زر ، منافقین وخوارج، اغلب آزاد اندیشان، علما و اندیشمندان اسلامی امامت و ولایت را به عنوان پشتوانه تداوم رسالت نبوی و ضامن وحدت بین مسلمانان درک و اعلام کرده اند. وی افزود: دوستی و حب اهل بیت (ع) فصل جدایی ناپذیر جامعه توحیدی است. امروز نیز دشمنان انسانیت و آزادی، با تفرقه پراکنی و اسلام هراسی به دنبال تخریب وحدت مسلمین هستند.
خانم دکتر سمیحه راحیل غازی، نماینده مجلس ملی پاکستان و رئیس بخش خواهران جماعت اسلامی پاکستان نیز ضمن قرائت اشعاری از علامه اقبال لاهوری، در خصوص غدیر خم و امامت گفت : همه بزرگان دینی و اجتماعی ما، از جمله علامه اقبال، مهر و محبت به اهل بیت(ع) را صریح و قاطع اعلام و ابراز نموده اند.
وی افزود: دوستی و برادری با بزرگان ایرانی و ملت ایران ،همواره جزیی از معارف و رسوم پاکستانی ها بوده است. ما همه وظیفه داریم عشق و محبت به اهل بیت(ع) ، تداوم دوستی بین ایرانیان و پاکستانی ها را با بیانی مستدل و تشریح الزامات تاریخی و لحاظ پیوند های ناگسستنی تمدنی و فرهنگی، به نسل جوان انتقال دهیم تا اتحاد اسلامی و وحدت و برادری بین دو کشور استوار بماند.
همچنین ایرانیان مقیم اسلام آباد شب گذشته با حضور در جشن عید غدیر در حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران، این عید باشکوه را جشن گرفتند.
آساق**1723 – انتشار دهنده: محمدرضا منافیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید