نظام مقدس جمهوری اسلامی باعث احیای دوباره قرآن در میان ملت ایران شدبه گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی عصر جمعه در مراسم اختتامیه طرح قرآنی ‘بشارت ١٤٥١’ با بیان اینکه قرآن به متن زندگی مردم وارد شده است گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طرح های قرآنی زیادی در سراسر کشور اجرا می شود که خوشبختانه فقط در طرح قرآنی’بشارت 1451′ ظرف مدت سه ماه بیش از 15 میلیون نفر در این طرح شرکت کرده و با مفاهیم قرآنی آشنا شده اند.
وی در ادامه به سخنان رهبر معظم انقلاب در طول سالیان متمادی در خصوص شخصیت امام خمینی(ره) اشاره کرد و عنوان داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند امام خمینی(ره) اهل عبادت، گریه شبانه، عرفان، زهد، تضرع و ارتباط با خدا بودند که دشمنان ملت از چهره او می ترسیدند و دلشان می لرزید ولی همین چهره در میان مردم ایران چهره ای لطیف، مهربان و غم خوار ملت بود.
گلپایگانی ادامه داد: امام خمینی(ره) دو کار بزرگ برانداختن نظام شاهنشاهی پس از قرن ها و تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای قرآن، سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را در کشور انجام داد.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) موازین اسلامی را در تدوین قانون اساسی کشور در نظر گرفت و حکومت اسلامی با رای صد در صدی مردم برپا شد اظهار داشت: نظام حکومتی ایران یک نظام اسلامی کاملا دموکراتیک است چرا که نه با کودتا بدست آمده و نه به صورت موروثی از پدر به فرزند رسیده است.
گلپایگانی خاطر نشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک نظام اسلامی مردم سالار به حق است و هر کسی در مقابل این نظام قرار بگیرد و بایستد ناحق است.
وی با اشاره به اینکه نظام اسلامی کاملا مبنای قرآنی دارد که بر اساس سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) ایجاد شده است یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز در راه ترویج فرهنگ و مفاهیم قرآنی به حق خوب عمل کرده است.
در ادامه این مراسم رئیس سازمان صدا و سیما در خصوص طرح قرآنی ‘بشارت 1451’ گفت: این طرح قرآنی بزرگترین رویداد قرآنی در حوزه رسانه است که در طول سال برگزار می شود و مخاطبان فراوانی در آن شرکت می کنند که نسبت به سایر طرح های قرآنی بی نظیر است.
عبدالعلی علی عسکری ادامه داد: طی 11 سال گذشته طرح قرآنی ‘بشارت 1451’ با محوریت شبکه های رادیو تلویزیونی برگزار شده و طرح 1441 تا 1451 در 11 سال گذشته یکی از برنامه‌های قرآنی بسیار بزرگ از نظر جذب مخاطب و حضور مردم بوده است.
وی با بیان اینکه امروز کشور در مقابل تهاجم فرهنگی بزرگی از سوی دشمنان نظام قرار گرفته است افزود: حضور قرآنیان در طرح های ملی رسانه محور با مشارکت نهادهای قرآنی باعث می شود تا چنین طرح هایی به همه اعضای خانواده‌های علاقه‌مند سرایت کند، به ویژه اینکه طرح بشارت در فصل تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود.
مراسم اختتامیه طرح قرآنی ‘بشارت ١٤٥١’ عصر جمعه با حضور حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب ، علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما و ٤ هزار از حافظان قرآن در حرم امام راحل برگزار شد.
در این مراسم از خانواده شهدای جهادگر امین شیرازی و سیدامیر حسینی تجلیل شد، این دو شهید، طی اردوی جهادی و رسیدگی به مناطق محروم منطقه گیلانغرب کرمانشاه دچار حادثه شدند و به درجه شهادت رسیدند.
3218 / 6139
خبرنگار: امیر جعفری سرگزه**انتشاردهنده: محمد بیدارمنشانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید