مساجد مکانی برای تقویت وحدت و اتحاد مسلمانان استبه گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام مرتضی دبیری روز دوشنبه در دومین جشنواره برترین های مساجد شهرستان سروآباد که با حضور مسئولان و روحانیون این شهرستان در محل حسینیه شهدای رمضان سپاه برگزار شد، به جایگاه و نقش مساجد در دین اسلام اشاره کرد و افزود: مساجد از زمان صدر اسلام تاکنون مکانی برای رفع مشکلات مردم و محلی برای مشورت مسلمانان بوده است.
وی ادامه داد: تا قبل از تشکیل دادگستری ها مساجد نقش مهمی در حل مشکلات مهم مردم داشتند و روحانیون به عنوان حاکمان شرع وظیفه پیگیری و بررسی مشکلات و کمبودهای جامعه را بر عهده داشتند.
وی از مساجد به عنوان سنگر یاد کرد و افزود: امروز مساجد سنگرهای مسلمانان برای مقابله با توطئه های دشمنان است و تا زمانی که این سنگرها حفظ و تقویت شوند، دشمنان قادر به انجام هیچ توطئه و نقشه شیطانی علیه مسلمانان نخواهند بود.
استاد حوزه علمیه استان همدان افزود: امروز تمام توان و تلاش کفر جهانی خالی کردن مساجد از مسلمانان است و زمانی که مسلمانان مساجد را خالی کنند بدون تردید دشمنان بر آنها غلبه می کنند و چیره می شوند.
او خدمت کردن به مساجد را بسیار ارزشمند دانست و گفت: جهاد در راه خداوند برای حفظ و صیانت از مساجد بالاترین جهاد است و هر کسی که قدمی در راستای حفظ و بنای مسجد بردارد، خداوند متعال در بهشت خانه ای زیبا برای او خواهد ساخت.
وی تشکیل بسیج را در مساجد بیان کرد و افزود: تاریخچه تشکیل بسیج به زمان انقلاب اسلامی ایران و پس از آن بر نمی گردد، بلکه بسیج در زمان جنگ احزاب توسط پیامبر مکرم اسلام (ص) در مسجد تشکیل شد.
در پایان این مراسم از فعالان مساجد، خادمین، روحانیون، ماموستایان مساجد برتر شهرستان سروآباد تجلیل و تقدیر شد.
به گزارش ایرنا، شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر 52 هزار نفر در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
**خبرنگار: فرزاد آداک/**انتشار دهنده: امید بهمنی
7354/6108انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید