مسئولیت مسئولان نظام درشرایط کنونی کمتر از مجاهدان صدر اسلام نیستبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید، وی در یادداشتی به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) آورده است: خداوند متعال، چنین خواست که دعوت الهی اسلام، از ایران به دنیا برسد، و ملّت مسلمان ایران، ‌و پیروان مکتب اهل بیت (ع)، پرچم توحید اسلام را، به اهتزاز درآورده، و جهان را به دعوت قرآن، و ایدئولوژی‌های اسلام، رهنمون گردند.
وی ادامه داد: ما همه باید از نعمت اسلام و ایمان، امتنان داشته باشیم که ما را به افتخارهای تاریخی، درهم شکستن دژهای ظلم و استبداد نایل کرده و کشور ما را، سرافراز ساخت. ما یک مکتب زنده، و متحرّک، و انقلابی داریم که آن، مکتب اسلام، قرآن، محمّد(ص) و علی (ع)، فاطمه و زینب(س) و مکتب شهادت حسین (ع) است.
این مرجع تقلید تاکید بر اینکه باید پای حرفی که زده‌ایم ‌و به دنیا ابلاغ کرده‌ایم بایستیم، گفت: باید راهی را که رفته‌ایم برویم، و برای فداکاری صمیمانه‌تر از پیش، آماده باشیم، و همکاری کنیم تا امّت نمونه‌ای را که خدا خواسته است بسازیم.
آیت الله صافی گلپایگانی گفت: همه باید، با نقش سازنده و جلوه‌دهنده، روح توحید و عدل اسلام را نشان بدهند، و با کار و عمل، دِین خود را به اسلام، و به جامعه، و به آنان که در راه انقلاب اسلامی خون خود را نثار کردند، ادا کنند.
وی با اشاره به درس‌‌های نهضت حسینی (ع) اظهار داشت: درس‎هایی که نهضت حسینی به انسان‎های خداپرست و آزادی‌خواه داده، خردمندان را مات و مبهوت، و ارباب بینش و بصیرت را حیران ساخته است، درس‌هایی که فقط یک مشت الفاظ، و عبارات، و سخنرانی، و فریاد، و ادّعا نبود. درس‎های آنها، فداکاری‎های قهرمانانه، و از خودگذشتگی‎های خالصانه، و تصمیم محکم و عزم راسخ بود.
این مرجع تقلید اظهار داشت: این قیام و فداکاری از هر ناحیه‎ای برای بشر، متضمّن عبرت‎ها و درس‌هایی است که به فرموده علّامه کبیر شیخ محمد حسین کاشف الغطا، خردمندان در برابر آن خاضع، و در محراب عظمت آن، عقول، پیشانی خضوع بر زمین ادب گذارده‎اند.
وی ادامه داد: اکنون هم صدای این قیام بی‌نظیر، نزدیک 14 قرن است که همواره و همه ساله بلندتر می‌شود؛ صدای شرک‌ستیز و استکبارزدا، صدای حیات، صدای ایمان و اسلام،‌ صدای قرآن، صدای ویران‌سازِ بنیادهای ظلم و استبداد و استضعاف و در یک کلمه؛ صدای امام حسین (ع) شور و غوغای بیداری را در جهان برپا می‌کند. این صدا، همه را به سوی جلو، حرکت و شتاب می‌دهد؛ و انسانیت و مکارم اخلاق را زنده می‌کند.
آیت الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: اگر در روز عاشورا، سپاهِ کفر و ظلم، انگشت در گوش‌های خود می‌نمودند که صدای حسین(ع) را نشنوند، در دنیای ما و در دنیاهای آینده شرق و غرب، این صدا به گوش همگان می‌رسد، و همه در برابر عظمت امام حسین اظهار خضوع می‌نمایند، و همه بر آن مصیبات جانکاهی که آن حضرت برای حفظ دین و مبارزه‌ با آن اختناق و استکبارِ اموی متحمّل شدند، اشک می‌ریزند، و روحیه می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر مبانی نهضت بیدارگر حسینی(ع) است، گفت: انقلاب و تحوّل کم‌نظیری که در آستانه قرن پانزدهم با الهام از تعالیم قرآن مجید، پایمردی، همّت، فداکاری و جهاد پیروان مکتب اهل بیت رسالت (ع) و تربیت‌شدگان مدرسه شهادت و قیام حسینی در کشور ایران به وجود آمد، ادامه همین صدای پیروزی حق بر باطل، و صدای شرک‌ستیز و استکبارزدا، و صدای ایمان و اسلام است.
آیت الله صافی گلپایگانی اظهار داشت: این انقلاب که در تاریخ چهارده قرن اسلام بی‌سابقه است، مسلمانان را به نیروی عظیم معنوی ایمان، و وحدت کلمه، و فداکاری و استقامت، و نقش آنها در جهاد با ظلم و شرک، و جهل و باطل و استبداد، آگاه ساخت.
7401/ 6133/ تنظیم: بهمن اطمینان ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید