مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله شاه آبادی در قم برگزار شد



به گزارش ایرنا، در این مراسم آیات علوی گرگانی، امینی، کعبی، استادی، مؤمن، علوی بروجردی، مقتدایی، خاتمی و خرازی، بیوت مراجع عظام تقلید، علما و اساتید حوزه های علمیه و جمعی از مسؤولان اجرایی و اقشار مختلف مردم حضور یافته بودند.
یکی از اساتید حوزه علمیه قم در این مراسم با اشاره به ویژگی های برجسته علمی و معنوی مرحوم آیت الله شاه آبادی، خاطرنشان کرد: این عالم ربانی با رفتار و گفتار حسنه خود الگوی عملی از تأسی به آموزه های دینی و اخلاقی بودند و اطرافیان از وجود این عالم ربانی آرامش می گرفتند.
حجت الاسلام محمد رسولی مبارزات سیاسی مرحوم آیت الله شاه آبادی و همراهی ایشان با امام راحل(ره) در تمامی مراحل انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و گفت: این فقیه مجاهد در تدریس و تربیت شاگردان در حوزه های علمیه نیز بسیار مشتاق و خستگی ناپذیر بود و همگی ایشان را به عنوان عالمی عارف، پارسا و ساده زیست می دانستند.
مرحوم آیت الله روح الله شاه آبادی فرزند آیت الله العظمی حاج شیخ محمد علی شاه آبادی و از شاگردان خاص امام خمینی(ره) صبح دوشنبه 6 شهریورماه بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.
او سال‌های بسیاری در حوزه‌های علمیه تهران، قم و نجف اشرف در محضر آیات عظام بروجردی، سیداحمد خوانساری، سیدمحمد تقی خوانساری، علامه طباطبایی، خویی و اراکی شاگردی کرده بود و حدود 20 سال نیز نزد حضرت امام خمینی(ره) کسب علم کرده بود.
آیت الله روح الله شاه آبادی در جریان نهضت اسلامی و از قبل از سال 42 همواره همراه امام خمینی(ره) بود و پس از اخراج از عراق توسط رژیم بعث و بازگشت به ایران، در شهر مقدس قم مستقر شد و به تربیت طلاب و شاگردان در حوزه علمیه قم همت گمارد.
8146 / 6133/ خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور **انتشار- جعفرمسلمی



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید