لزوم مقابله جدی مسلمانان با توطئه تخریب مساجد توسط تروریست هابه گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر روز دوشنبه در نشست گرامیداشت روز جهانی مسجد در یاسوج اظهار داشت: تاکنون حدود 300 باب مسجد در کشور اسلامی یمن توسط ارتش عربستان سعودی بمباران و تخریب شده و گروهک تروریستی داعش نیز در سوریه و عراق مساجد را مورد هدف قرار داده اند.
وی افزود: امروزه دشمنان تخریب مساجد را به عنوان یکی از روش های مهم مقابله با دین مبین اسلام انتخاب کرده اند که به لطف الهی این توطئه شوم آنان نیز خنثی خواهد شد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مساجد از نمادهای اصلی دین مبین اسلام بوده و باید آبادتر شوند.
حجت الاسلام حسینی صدر عنوان کرد: ائمه جمعه و هیأت امنای مساجد کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش حمایت مادی و معنوی شده و در طول سال در برنامه های مختلف تجلیل شوند و این امر تنها مختص روز جهانی مسجد نباشد.
امام جمعه بخش کبگیان شهرستان دنا نیز گفت: مساجد مهمترین پایگاه های اتحاد، روشنگری و بصیرت افزایی مسلمانان هستند و دشمنان نیز از نقش و جایگاه والای مساجد هراس دارند.
حجت الاسلام علی وحدانی فر اظهار داشت: مساجد کهگیلویه و بویراحمد نباید تنها یک مکان برای اقامه نماز باشند بلکه لازم است مسائل فرهنگی، تبلیغی، عقیدتی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز در آنها مطرح شود.
وی افزود: انتظار می رود ائمه جمعه مساجد کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش خود را به علم روز مجهز کرده و از بیان مطالب تکراری بپرهیزند.
امام جمعه بخش کبگیان بیان کرد: باید خادمان و هیأت امنای مساجد کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جذب هر چه بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان این استان به مساجد بکوشند.
30 نفر از فعالان مسجدی کهگیلویه و بویراحمد شامل ائمه جمعه، هیأت امنا، خادمان، مؤذنان، مکبران، فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج و اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد در این نشست با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند.
30 مرداد هر سال به دلیل آتش زدن مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی در سال 1348 به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شده است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای افزون بر 700 باب مسجد است.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده:حسینعلی راشکی
7535/8005انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید