طرح مرمت و بازسازی خانه و حسینیه شهید سرلشگر عباس بابایی به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین در این مراسم گفت: پروژه مرمت و بازسازی خانه و حسینیه سرلشگر خلبان شهید بابایی در 70 روز اجرایی شده است.
آرش رشوند آوه افزود: از افتخارات ما این است که در سه سال گذشته به طور متوالی در سالروز ورود آزادگان سه پروژه مهم را مورد بهره‌برداری قرار داده است.
وی با بیان اینکه این سازمان در سال‌های گذشته پروژه‌های مختلفی را اجرایی کرده است،تصریح کرد: در سال 94 موزه دکتر صالحی و خانه سردار مفخم،در سال 95 خانه مرحوم حجت‌الاسلامسیدعلی‌اکبر ابوترابی، سیدآزادگان و در سال جاری نیز خانه شهید سرلشکر بابایی را مرمت و بهسازی کرده ایم.
رشوند آوه ادامه داد: اکنون مرحله اول این پروژه به بهره‌برداری رسیده است و در مرحله دوم پروژه خانه و حسینیه سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی، پلاک‌های اطراف این خانه برای تبدیل به خانه فرهنگ با هدف بازآفرینی و احیای محله تملک خواهد شد.
وی اضافه کرد: مسقف کردن حیاط خانه شهید بابایی، روشنایی و گازرسانی از دیگر اقداماتی است که به زودی در این پروژه اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین با بیان اینکه مدیریت خانه و حسینیه سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی بر عهده برادر شهید بابایی قرار می‌گیرد تا این مجموعه به صورت مردمی مدیریت شود، افزود: در خصوص مجهز کردن خانه شهید بابایی، باید سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین اقدامات لازم را انجام دهد تا علاقمندان بتوانند از آثار شهیدبابایی بازدید کنند.
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین با بیان اینکه مرمت و بازسازی خانه شهید بابایی در 70 روز انجام شده است، گفت: احیای چنین خانه‌هایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شناساندن سیره شهید بابایی به آحاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان تاثیر فراوانی دارد.
7389*3013
خبرنگار: نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید