صدور 35 هزار ویزای اربعین در البرزعباس دمیرچی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سال گذشته 35 هزار و 800 ویزای اربعین در استان صادر شده بود، افزود: کنسولگری عراق مستقر در استان البرز ویزای زایرین استان های البرز و قزوین را صادر می کرد.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شد که تعداد ویزاهای صادر شده در استان امسال افزایش پیدا کند، اظهار داشت: به دلیل ایجاد مشکلات ارزی و همچنین اختلال حدود یک هفته ای در سامانه سماح، روند صدور ویزا در استان با تاخیر مواجه شد.
وی گفت: به همین دلیل تعدادی از زایران برای دریافت ویزا یا به تهران مراجعه کرده و یا به صورت غیرمجاز ویزاهای خود را تهیه کردند.
دمیرچی افزود: این در حالی است که تمام زیرساخت ها در استان به گونه ای طراحی شده بود که تمام دفاتر زیارتی آمادگی لازم برای دریافت مدارک زایران را داشته و تبلیغات شهری مناسبی برای مراجعه زایران به سامانه سماح انجام شده بود ولی اختلالات به وجود آمده منجر به صدور ویزای کمتری در سال جاری شد.
وی اضافه کرد که این مشکل در سراسر کشور رخ داده و فقط مختص استان البرز نبوده است.
مدیر حج و زیارت استان البرز یادآور شد که روند اعزام ها به عتبات عالیات از 30 آبان ماه از طریق کاروان ها از سرگرفته می شود.
در استان البرز 45 دفتر زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت فعالیت می کنند که 39 شرکت در شهرستان کرج فعال هستند.
6156 / 6155 خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید