صدور انقلاب اسلامی و فرهنگ ایرانی فقط از طریق فضای مجازی میسر می شودبه گزارش ایرنا، امیرحسین اسدی روز یکشنبه در همایش آموزشی ‘نماز و فضای مجازی’ که در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار شد، افزود: اکنون زمان فضای مجازی گذشته و باید به فکر آینده باشیم همانطور که تلویزیون برای 20 سال گذشته بوده و ما باید به فکر فناوری های آینده ای باشیم که جامعه را فرا می گیرد.
اسدی در ادامه به ارایه تعدادی آمار و ارقام در خصوص کاربران اینترنت و فضای مجازی پرداخت و گفت: درایران 40 میلیون نفر عضو شبکه اجتماعی تلگرام هستند و هر کاربر ایرانی به طور متوسط عضو 18 کانال در تلگرام است.
وی بیان داشت: در مجموع تعداد اعضای این کانال ها به طور متوسط 720 میلیون نفر است و هر مطلب در این کانال ها به طور متوسط 1125 مرتبه منتشر می شود و کل بازدیدکنندگان از تلگرام 1.2 تریلیارد نفر است.
وی ادامه داد: هر نفر به طور متوسط 30 هزار مطلب را در تلگرام مطالعه کرده و در بخش فارسی تلگرام 555 هزار کانال فارسی داریم که 20 هزار کانال آن بیش از 5 هزار عضو دارد.

**فضای مجازی در آینده تمام زندگی روزمره را می گیرد
اسدی با بیان اینکه فضای مجازی در آینده تمام زندگی روزمره انسان ها را در دست می گیرد، گفت: از 40 میلیون ایرانی عضو تلگرام 20 میلیون نفر روزی 2 ساعت بازی اینترنتی می کنند در حالیکه ضریب نفوذ اینترنت در ایران 120 درصد است.
وی افزود: در این فضای مجازی جای فعالیت حوزه، اقامه نماز و مساجد خالی است در حالیکه برای توسعه فرهنگ، معارف و نماز می تواند فضای مجازی را به عنوان بستری مناسب دید.
وی ادامه داد: شبهه در فضای مجازی و غیر مجازی زیاد شده به طوریکه این شبهه ها در بین افراد مذهبی و غیر مذهبی دیده می شود و باید برای رفع این شبهه ها، پاسخ ها را در توییتر، ایسنتاگرام و تلگرام منتشر کرد.
مشاور علمی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه از این فضاها باید برای پاسخگویی به شبهات دینی و مذهبی استفاده شود، گفت: ادبیات فضای مجازی با ادبیات کوچه و خیابان فرق می کند زیرا در این فضا نباید دستوری کار کرد زیرا این فضا، فضای بی بند و باری است که باید با ادبیات خاص آن صحبت کرد.
وی با تاکید بر اینکه جنس ادبیات فضای مجازی با دانشگاه و حوزه فرق می کند، افزود: اگر می خواهیم نماز و فرهنگ را توسعه دهیم و 5 سال آینده فرزند و نظام را بیمه کنیم باید آینده نگری کنیم و برنامه داشته باشیم.
وی به ارائه آماری از وضعیت فضاهای مجازی و اینترنتی در جهان ارائه کرد.
بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در اواخر آذرماه سال جاری در استان هرمزگان با شعار ‘نماز و فضای مجازی’ برگزار می شود.
اجلاس استانی نماز در البرز نیز در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
6156. 6155خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید