سالانه 15 هزار نفر در سیستان و بلوچستان خدمات قرآنی دریافت می کنندمرتضی کوچکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پنج سال گذشته بیش از 75 هزار نفر در برنامه های قرآنی این اداره نظیر رقابت های قرآنی، طرح حفظ قرآن کریم، آزمون ها و دوره های تربیت مربی قرآنی و همچنین مستند سازی توانایی ها و محفوظات قرآنی شرکت داشته اند.
وی گفت: از سال 90 طرح قرآنی با عنوان تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم در سازمان اوقاف با هدف تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم در کشور با اتکا به پتانسیل بقاع متبرکه و موقوفات قرآنی راه اندازی و پایه ریزی شد که این طرح در این استان در سه بقعه و 40 موقوفه اجرایی شده است.
کوچکی تاکید کرد: با همه کاستی ها و محرومیت ها در طول این سال ها اوقاف استان با سعی و تلاش مضاعف و با ایجاد تعامل با مردم، آموزش و پرورش، موسسات قرآنی و محافل قرآنی مساجد، زندان ها و ارگان های انتظامی و امنیتی و مرزبانی فعالیت قرآنی خود را با اهداف مقدس سازمانی توسعه داده است.
وی گفت: مشارکت بانوان در برنامه های قرآنی به واسطه فراغت و علاقه مضاعف نسبت به آقایان هشت درصد بیشتر است به طوری که 54 درصد از مخاطبان قرآنی اوقاف استان را بانوان و 46 درصد را مردان تشکیل می دهند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.
تربیت افزون بر 50 هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.
7316** 6081 خبرنگار: عصمت جهانی**انتشار دهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید