رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات خواستار پایان خشونت علیه مسلمانان میانمار شدبه گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بخشی از ابوذر ابراهیمی ترکمان آمده است: پیام تمام ادیان الهی و آیین‌های بشری بعد از دعوت به حق و حقیقیت؛ پاسداشت صلح و دوستی و احترام و مهربانی به همه انسان‌هاست. به‌همین دلیل اعمال خشونت هنگامی ‌که منتسب به ادیان می‌شود؛ نگران‌کننده‌تر است؛ زیرا منجر به قضاوت‌های ناصواب در کارآمدی دستورات مذهبی می‌شود.
حملات بودایی های تندرو به اقلیت مسلمان و نژادی روهینگیا از دهه ها پیش آغاز شده و در روزهای اخیر به شدت افزایش یافته است.
ابراهیمی ترکمان خطاب به آشین نیانیسارا گفته است: شناخت اینجانب از حضرتعالی در چند نوبت گفت‌وگو و دیدار بسیار مهم و سازنده‌ای که در ایران و میانمار داشته‌ایم من را به استمرار این گفت‌وگوها تشویق می‌کند.از حضور شما صمیمانه درخواست دارم که به عنوان عالی‌ترین رهبر بوداییان میانمار، برای رفع عاجل این خشونت‌ها و تحقق صلح و زندگی محبت‌آمیز در بین اقشار مختلف جامعه میانمار، دستورات و تدابیر لازم را ابلاغ فرمایید.
اینجانب آمادگی دارم در صورتی که صلاح می‌دانید و در چارچوب دیدارها و گفت‌وگوهای سازنده‌ای که با یکدیگر داشته‌ایم، در این مسیر انسان‌دوستانه و در کنار شما، برای رفع این بحران انسانی همکاری کنم.
گروهی مسلح که حملات بسیار خشونت بار علیه مسلمانان میانمار را انجام داده است خود را ارتش رستگاری روهینگایی آراکان (راخین) می نامند.
فراهنگ** 1355 ** 1823
دریافت: علی اکبر قزوینیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید