حفظ ارزش های انقلاب اسلامی به تقویت فرهنگ ایثار و شهادت نیاز داردبه گزارش ایرنا،سید سعید شاهرخی روز یکشنبه در همایش مشاوران و رابطان امور ایثارگران که در سالن باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد با گرامیداشت رویداد به یادماندنی آزادی اسرای سرافراز کشور، گفت: نقش امام خمینی (ره) و در ادامه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای، از بارزترین نقش هایی بوده که تا به امروز در تداوم انقلاب اسلامی موثر واقع شده است.
وی ادامه داد: در کنار عنصر رهبری، حضور فداکارانه مردم در همه عرصه ها و رقم زدن جلوه های فراوانی از ایثار و فداکاری که در تاریخ کشور بی بدیل است رمز موفقیت انقلاب اسلامی بوده است.
شاهرخی افزود:اگر انقلاب بر رژیم تا بن دندان مسلح طاغوت پیروز می شود و کودتا،جنگ تحمیلی و تحریم ها علیه ایران بی اثر می شود به دلیل تجلی ارزش های ایثارگرانه می باشد که تا به امروز ارزش های انقلاب را نسل به نسل منتقل ساخته است.
وی افزود: در دوران انقلاب اسلامی همواره در همه ایام شاهد خلق زیباترین جلوه های ایثار و شهادت بوده ایم و همه باید برای ارج نهادن به این ارزش و فرهنگ در سطح جامعه اقدام نمائیم.
شاهرخی با بیان اینکه نقش رابطان ایثار و شهادت در دستگاه ها از اهمیت کلیدی و حساسی برخوردار است، افزود: این قشر همواره باید در راستای خدمت به خانواده های شهدا،رزمندگان،ایثارگران و آزادگان سرافراز حرکت کنند.
وی افزود: خانواده های شهدا و ایثارگران ولی نعمتان مردم و مسئولان هستند و حق حیات ما بعد از خداوند به جانفشانی و ایثارگری های آنان باز می گردد و همه باید قدردان این جایگاه رفیع و ارزنده باشیم.
وی با بیان اینکه تکریم خانواده شهدا و ایثارگران باید در سرلوحه مدیران ما باشد،در پایان افزود: در طرح سپاس در نوروز امسال، 400 مورد بازدید و سرکشی از خانواده های شهدا صورت گرفت و این روند باید ادامه بیاید و در دستگاه های اجرائی نیز تجلیل و دیدار با خانواده های شهدا در دستور کار قرار گیرد.
استان قزوین سه هزار شهید گلگون کفن را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید