حضور10نفرسیستانی و بلوچستانی دررقابت های کشوری قرآن کریمحجت الاسلام اسماعیل تدینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چهلمین دوره رقابت های سراسری قرآن کریم با حضور 900 برگزیده قرآنی از 11 تا 29 شهریور ماه در ارومیه در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: در این دوره از رقابت ها علی صیادی، آذرکیش، حسین غلامی پور، عادل صادقی، علی حصاری، علی آرامش 6 برگزیده مرحله استانی سیستان و بلوچستان در گروه تواشیح، محمدرضا احدی و حامد اسماعیل زهی به ترتیب در قرائت و حفظ کل و فاطمه عبدالهی و سمانه میر محمدی به ترتیب در رشته قرائت و دعاخوانی شرکت کردند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.
تربیت افزون بر 50 هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.
7316** 6081 خبرنگار: عصمت جهانی**انتشار دهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید