جریان های جهادی می توانند بر تروریست های بی دین غلبه کنندبه گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن دو حادثه حمله تروریستی در افغانستان اعلام کرد: در پی حملات تروریستی گروه‌های تکفیری به نمازگزاران مسجد جوادیه هرات و منطقه شیعه نشین میرزا اوَلَنگ سرپل افغانستان که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها تن منجر گردید، از کسانی که می‌توانند در خشکاندن ریشه تروریسم در سرزمین‌های اسلامی اقدامی انجام دهند، درخواست می کنیم پیش از آنکه دیر‌تر شود به این مهم قیام کنند.
در این بیانیه همچنین آمده است: سالیان طولانیِ جهاد مردم دلاور افغان، علیه یکی از دو ابرقدرت زمان، و سپس مبارزه شبانه روزی علیه مزدوران طالبان، این را ثابت می‌کند که اگر «روحانیت»، «شخصیت‌های مردمی» و «جریانات جهادی» این کشور بخواهند، می‌توانند بر تروریست‌های بی‌دینی که آسایش و آبادنی این کشور مظلوم را مختل کرده‌اند غلبه کنند. همانگونه که کشور عراق توانست با رهبری مرجعیت و فداکاری جوانانش، تروریست‌های خونخواری که نیمی از خاک این کشور را اشغال کرده بودند، خوار و زبون سازد.
در بیانیه این مجمع تصریح شده است: در فاصله پنج شبانه روز دو حادثه دردناک در کشور اسلامی افغانستان رخ داد و عرق شرم را بر پیشانی انسان وانسانیت نشاند. ابتدا در روز 10 مرداد دو مهاجم انتحاری با حمله به نمازگزاران مسجد «جوادیه» شیعیان در جنوب شهر هرات، ابتدا نمازگزاران را به گلوله بستند و پس از آن خود را در داخل مسجد منفجر کردند و این حمله تروریستی حداقل 29 شهید و 64 زخمی برجای گذاشت. سپس در روزهای جمعه 13 و شنبه 14 مرداد گروه‌های تکفیری با حمله سنگین به منطقه شیعه نشین میرزاا وَلَنگ در استان سرپل افغانستان، 60 نفر از شیعیان مظلوم این منطقه را به شهادت رساندند و 47 دختر جوان را نیز ربودند.
این بیانیه می افزاید: این دو حادثه در ادامه سلسله جنایاتی است که شهروندان بی‌پناه را در مناطق مختلف افغانستان، پاکستان، عراق و سوریه هدف قرار می‌دهد و بدیهی است که برای مقابله با این جنایتکاران، به نهادهای بین المللی و سازمان‌های حقوق بشری نمی‌توان امیدی داشت. زیرا آنان سیاست و دستور خود را از ابرقدرت‌هایی می‌گیرند که این تروریست‌ها را به امکانات و تسلیحات مجهز نموده و به جان مردم بی‌دفاع انداخته‌اند.
«مجمع جهانی اهل بیت(ع) روی سخن خود را متوجه علماء، نخبگان، دولت و احزاب سیاسی افغانستان کرد و افزود: اشخاص حقیقی و حقوقی مخاطب این حدیث هستند که می‌فرماید ‘و مَا مِن مُؤْمِنٍ یَخْذُلُ أَخَاهُ وَ هُوَ یَقْدِرُ عَلَی نُصْرَتِهِ إِلَّا خَذَلَهُ اللَّهُ فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَه؛ هیچ مؤمنی نیست که دست از یاری برادرش بردارد در حالی که قدرت و توانایی یاری کردن را دارد، مگر اینکه خداوند در دنیا وآخرت دست از یاری او خواهد کشید’.»
به گزارش ایرنا «محمد ظاهر وحدت» استاندار سرپل افغانستان دوشنبه هفته پیش در صفحه اجتماعی خود نوشت که گروه طالبان و داعش 150 خانواده را در روستای «میرزا اولنگ» شهرستان «صیاد» در استان سرپل واقع در قسمت شمالی افغانستان، به گروگان گرفته و هر لحظه شماری از آنان را به کشتارگاه می برند.
فراهنگ ** 1003 ** تنظیم کننده: محمدرضا جعفرملک * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید