توقع از نخبگان در تقویت وحدت اسلامی بیش از عموم استبه گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید رضا تقوی روز چهارشنبه در افتتاحیه اولین اجلاس بین المللی هم اندیشی اجرای راهبردی دیپلماسی وحدت در جهان اسلام افزود: انتظار این مجموعه از نخبگان این است که به ما در ایجاد یک وحدت شکوهمند و رقم زدن تمدن اسلامی در این عصر کمک کنند البته در این بین به چارچوب و نظام نامه هایی نیاز است.
وی اظهار داشت: اگر بخواهیم در برابرفرهنگ مهاجر غرب که با از بین بردن فرهنگ ملتها هویت سوزی می کند بایستیم و اگر بخواهیم فرهنگ اسلامی خود را حفظ کنیم و از تاریخ پر افتخار اسلامی همیشه بهره بگیریم ، همه اینها در سایه وحدت به نتیجه می رسد.
او ادامه داد: دشمنانی که سرافرازی امت اسلام را نمی توانند ببینند راهش را پیدا کرده اند که چگونه و با چه وسیله ای این حرکت اسلامی به نتیجه نرسد و آن راه تفرقه ایجاد کردن و جنگ بین شیعه و سنی راه انداختن است. در تبلیغاتی که راه انداخته اند مشاهده می کنیم برای به جان هم انداختن امت اسلامی و سلیقه ها و تفکراتی که دارند تلاش می کنند تا خودشان در امان باشد.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در این اجلاس که در هتل آزادی برگزار شد افزود: دشمنان می خواند رژیم صهیونیستی را در امان نگه دارند برای همین در منطقه خاورمیانه کشورهای اسلامی مورد هجمه هستند، زیرساخت ها را تخریب کردند، زن و مرد پیر و جوان را کشتند، میراث فرهنگی را از بین بردند، به بزرگان اسلام و ائمه توهین کردند در حقیقت می‌خواهند هویت اسلامی مردم در منطقه را مخدوش کنند.
تقوی اظهار داشت: ما در سایه وحدت باید در برابر این هجمه ها بایستیم و با وحدت همه این تبلیغات تفرقه افکنانه را خنثی کنیم همه باید به این ندا پاسخ دهیم و همه ما مسئولیم که در جهت وحدت و یکپارچگی گام برداریم.
وی گفت: ندای امام راحل وحدت یود و امروز رهبر فرزانه انقلاب نیز پرچم وحدت برافراشته است تا ما بتوانیم زیر این پرچم اسلام و ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های اسلامی را ترویج و تبیین کنیم.
او اضافه کرد: انقلاب اسلامی تنها انقلاب برای ایران نیست بلکه برای تمام مسلمانان است ما دست مان را به سوی همه مسلمانان جهان دراز می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم که در زیر پرچم اسلام به وحدت برسند. امروز وحدت داشتن مثل نماز برای ما واجب است.
فراهنگ** 1058** 1823
خبرنگار: محمد افضلی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید