توزیع 20 هزار برگ زندگی نامه امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبد در اربعینرمضانعلی خالقی روز دوشنبه درجلسه کمیته فرهنگی ستاد اربعین حسینی که در آموزش و پرورش گنبدکاووس برگزار شد، اظهار داشت: توزیع این برگه ها با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان و در ایام اربعین حسینی از موکب امامزاده یحیی بن زید(ع) مستقر در کشور عراق بین زائران توزیع می شود.
وی بابیان اینکه امسال موکب اختصاصی گنبدکاووس به نام امامزاده یحیی بن زید (ع) درشهر کربلا و در ایام اربعین حسینی برپا می شود، افزود: سهمیه اختصاصی به این شهرستان برای مراسم پیاده روی اربعین دو هزار نفر است.
خالقی اضافه کرد: ستاد اربعین حسینی گنبدکاووس و سه کمیته آن، اطلاع رسانی های لازم برای جمع آوری نذورات مردمی به منظور پذیرایی از زائران گنبدی در ایام اربعین حسینی درسطح شهرستان را در حال انجام دارند.
به گزارش ایرنا، امامزاده یحیی بن زید، نوه امام سجاد (ع) است، از ایشان به عنوان بزرگترین امامزاده در استان گلستان و کسی که صحیفه سجادیه یادگار با ارزش جدش امام چهارم را به ایران آورده است، یاد می شود.
گفته می شود، امامزاده یحیی بن زید (ع) در زمان یزید بن معاویه با 700 نفر از طرفداران خود در خراسان قیام نمود و با دشمن به جنگ پرداخت و شکست سختی به سپاه آنان وارد کرد و بعد از آن عازم هرات شد و از آنجا به شهر جرجان روانه شد.
والی خراسان (نصر) همراه 80 هزار سوار از شام و اطراف برای سرکوبی قیام یحیی وارد قریه ارغوان شدند و بعد از سه روز جنگ یحیی و یارانش را به شهادت رساندند.
به گزارش ایرنا، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز دراین جلسه با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و تقویت باورهای نسل جوان نسبت به محرم و قیام امام حسین (ع)، گفت: آموزش و پرورش از ارکان اصلی در این فرهنگ سازی است که دیگر ادارات و نهادها نیز باید جهت تحقق این هدف با آن همکاری نمایند.
فرج الله رزاقی افزود: امام حسین (ع) و دیگر ائمه اطهار (ع) و نیز پیامبر (ص) بهترین اسوه برای اقشار مختلف مردم بویژه نسل جوان هستند که باید تلاش کرد، بین این انسان های اسوه و ارزش های اسلامی و اعتقادی با نسل جوان پیوند برقرار شود.
وی گفت: امروز دشمنان تلاش زیادی برای منحرف کردن ذهن پاک فرزندان این مرز و بوم به مسائل غیر اخلاقی و غیر دینی انجام می دهند که اگر ما نتوانیم نسل امروز با با ارزش ها و اعتقادات اسلامی خود پیوند بزنیم، دشمن موفق می شود.
به گزارش ایرنا، دراین جلسه دیگر اعضای شرکت کننده نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و مقرر شد، فعالیت های فرهنگی مناسب برای اطلاع رسانی ستاد اربعین و نیز جمع آوری نذورات مردمی برای زائران انجام شود.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
1860/3039/
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید