تصویب 2 میلیارد ریال اعتبار برای ساختمان بقعه امام زادگان آستاراجمشید مهدوی به همراه هیات امنای بقعه متبرکه امامزادگان آستارا روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) این شهرستان گفت: تکمیل ساختمان حرم امام زادگان نیازمند مشارکت مسئولان و خیران است و در غیر این صورت با اتکاء به نذورات مردم، حدود 15 سال طول خواهد کشید.
وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی حدود 60 درصد ساختمان امام زادگان آستارا، افزود: تکمیل صد درصد آن نیازمند 30 میلیارد ریال اعتبار است و استاندار گیلان و مدیران استانی در بازدید اخیر از بقعه، برای تامین اعتبار لازم قول مساعد داده اند.
وی با بیان اینکه بیشتر زائران کشورهای خارجی با گذر از مرز آستارا به زیارت امام زادگان این شهرستان شرفیاب می شوند، اضافه کرد: در سال گذشته اغلب 6 هزار زائر خارجی اربعین حسینی، آستان امام زادگان آستارا را زیارت کردند و تکمیل ساختمان حرم بارها مورد درخواست زائران داخلی و خارجی بوده است.
مهدوی ادامه داد: امیدواریم مسئولان با نگاه ملی به شهرستان آستارا و در راستای توسعه گردشگری مذهبی، تکمیل ساختمان امام زادگان را در دستور کار خود قرار دهند.
ابراهیم و قاسم(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) هستند و در سال 253 هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و مرقد مطهر آنها در هفت کیلومتری جاده آستارا به تالش قرار دارد.
**معلم آستارایی مقام سوم جشنواره ملی تجارب برتر تربیتی را کسب کرد
مدیر آموزش و پرورش آستارا از توفیق شیرین سیدتقوی از معلمان این شهرستان در کسب رتبه سوم جشنواره ملی تجارب برتر تربیتی خبر داد.
سجاد موسوی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این معلم مدرسه ابتدایی سماء آستارا با ارائه مقاله تاثیرگذاری اوریگامی(هنر تا کردن کاغذ) بر خلاقیت ذهنی دانش‌آموزان، مقام سوم جشنواره را در بخش مقاله کسب کرد.
وی محل برگزاری ششمین دوره جشنواره ملی تجارب برتر تربیتی را شهرستان تبریز عنوان کرد و افزود: از 320 اثر ارسالی به جشنواره، 50 اثر رتبه های برتر کشور را کسب کردند.
تجارب تربیتی، خاطرات و تجربه‌هایی هستند که در طول یک سال تحصیلی برای دبیر یا کارمندی که با دانش‌آموز در ارتباط است، اتفاق می‌افتد و منجر به یک پیامد خوب و موثر در دانش‌آموز می‌شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و حدود یک هزار معلم در 136 مدرسه دولتی و غیردولتی آن به 14 هزار دانش آموز تدریس می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید