تجلیل از 400 حافظ قرآن در چنارشاهیجان کازرونبه گزارش ایرنا این همایش همزمان با عید غدیر در حسینیه حضرت رسول شهر قائمیه با حضور مسئولان شهرستانی و استانی برگزارشد
این حافظان، از یک جزء تا سی جزء قرآن را حفظ کرده اند و زیر نظر موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت فاطمه زهرا(س) فعالیت دارند.
در حاشیه برگزاری این همایش حجت الاسلام علی رضا شاهسونی مدیر موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت فاطمه زهرا(س) به ایرنا گفت:‌موسسه بیت الاحزان از 20 سال قبل در شهرستان استهبان فارس راه اندازی شد که فعالیت این موسسه به سایر نقاط کشور گسترش یافت.
وی افزود:این موسسه غیر از استان فارس در 11 استان ایران( 160 شهر کشور) فعالیت دارد که امیدواریم با این همه علاقه مندان به قرآن بتوانیم به پیام رهبری که فرمود 10 میلیون حافظ قرآن تربیت شود تحقق ببخشیم.
شاهسونی گفت: در کشور 9 مدرسه شبانه روزی قرآنی راه اندازی شده است که جوانان ونوجوانان در مدت یکسال حافظ قرآن می شوند.
او ادامه داد:‌ در این مدرسه ها، قرآن آموزانی از کشورهای دیگر از جمله عراق، اندونزی، هند، پاکستان حتی از آمریکا حضور دارند.
در این مراسم حجت الاسلام محمد صادق مهرابی مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس گفت: هرجا فرهنگ قرآنی حاکم باشد آسیب های اجتماعی و ناسازگاری کمتر و رشد و تعالی بیشتر می شود.
وی افزود: اگر ما مسئولان دنبال از بین رفتن آسیب های اجتماعی وساماندهی نا بسامانی هستیم جز روی آوردن به فرهنگ قرآنی ومکتب قرآن راهی نیست.
حجت الاسلام حسین انصاری امام جمعه شهر قائمیه هم گفت: بیش از 10 سال است که موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) در بخش چنارشاهیجان فعالیت خود را آغاز کرده است.
کازرون در 120 کیلومتری غرب شیراز است.
خبرنگار:‌ناصردرخشنده:‌** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
7372 / 1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید