تابلوی سوخته نگاری از شهید حججی رونمایی می شودمرتضی نداف روز یکشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: جشنواره فرهنگی هنری فرشتگان غواص و مدافعان حرم در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای کار فرهنگی خودجوش برگزار می شود و ما تلاش کردیم تا با خلق آثار هنری سوخته نگاری، تصاویر و طرح های زیبایی از این دو موضوع را در قالب تابلو ارائه کنیم .
وی افزود: گروه هنری عهد هنر که در حوزه آموزش تخصصی هنرهای تجسمی و سنتی فعالیت دارد با همت هنرمندانی از استان های مختلف با قومیت های گوناگون اقدام به برگزاری سومین جشنواره ملی سوخته نگاری می کنند که این جشنواره با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیان آفرینش های هنری نیاوران برگزار می شود.
این هنرمند رشته سوخته نگاری همچنین گفت: تابلوی شهید محسن حججی را به پاس شجاعت و صلابت این بسیجی مخلص و عاشق اباعبدالله (ع) ترسیم می کنم که در واقع می توان این شهید را اسطوره بزرگ مدافعان حرم دانست.
نمایشگاه فرشتگان غواص و مدافعان حرم از سوم مهر ماه مصادف با چهارم ماه محرم و همزمان با سالروز عملیات کربلای چهار و شهدای غواص در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
محسن حججی 25 ساله اهل نجف آباد اصفهان عضو لشگر زرهی هشت نجف اشرف بود که اعضای گروهک تروریستی داعش در سوریه پس از به اسارت در آوردن او، سر از پیکر پاکش جدا کردند.
حججی از اعضای مؤسسه شهید احمد کاظمی بود که در زمینه محرومیت زدایی در مناطق کمتر برخوردار کشور فعال است. از این شهید، فرزندی دو ساله به یادگار مانده است.
فراهنگ**1003**1823 خبرنگار: محمدرضا جعفرملک** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید