برگزاری عزاداری هیات هنر ورسانه قم/رئیس فرهنگستان علوم اسلامی: امام حسین(ع) باب نجات امت استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری سه شنبه شب در جمع عزاداران حسینی در هیأت هنر و رسانه قم اظهار داشت: امام معصوم(ع) نفس صراط مستقیم است و درجه مؤمنین در نزد پروردگار متعال، به مراتب سیر مؤمنین در وادی ولایت ائمه اطهار(ع) مشخص می شود.
وی با اشاره به فرازی از دعای جامعه کبیره و بیان برخی از ویژگی های انوار الهی ائمه اطهار(ع) دراین دعای ارزشمند، افزود: امام معصوم(ع) اسرار وجودی همه مؤمنین در ظاهر و باطن را می بیند و می داند و این اشراف منجر به شهادت و شفاعت ائمه اطهار(ع) در روز قیامت می شود.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اگر مؤمنین بتوانند ملحق به امام معصوم(ع) شوند، باقی خواهند بود و از دارالفناء به دارالبقاء می روند، اظهار داشت: مؤمنین هر اندازه که از انوار الهی ائمه اطهار(ع) فاصله بگیرند، فانی و نابودشدنی خواهند بود.
وی با بیان اینکه مؤمنین همواره خود را بر سر سفره رحمت الهی می دانند و هیچگاه اسباب دنیوی را درنظر نیاورده و فریب مطامع دنیوی را نمی خورند، تصریح کرد: معصومین(ع) بر اساس رحمت و مهربانی خود نسبت به بشریت، خود را برای هدایت مردم در صراط مستقیم در مشقت بسیاری قرار می دهند و همچون حضرت اباعبدالله الحسین(ع) همه هستی خود را ایثار می کنند.
میرباقری با بیان اینکه طی مسیر در طریق الهی بواسطه آیات الهی است و ائمه اطهار(ع) آیاتی از مخزن غیب الهی هستند، خاطرنشان کرد: اگر امام معصوم(ع) در میان ما نباشد، همه جا تاریکی است و انسان آن گاه همه عالم را نشانه ای از خداوند می یابد که به محبت و ولایت امام معصوم(ع) دست یافته باشد.
این مراسم عزاداری با حضور سید مهدی صادقی استاندار قم، سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و جمعی از علما و فضلا و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان قم در مجتمع مفید قم برگزار شد.
8146 / 6133/ خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید