امام جمعه موقت اهواز:باید ارزش های اسلامی را در جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل کنیمبه گزارش ایرنا آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده روز سه شنبه در آئین برگزاری دوره آموزشی احکام و اخلاق اداری در تعاون روستایی خوزستان افرود:از مشکلات و ایرادات وارده این است که کمتر به ارزش های خود رجوع و آن را به فرهنگ و رفتار عمومی تبدیل نمی کنیم انتظار می رود مسئولان و دست اندرکاران امور فرهنگی برای این موضوع چاره ای بیندیشند.
وی ادامه داد: ما باید در ترویج ایثار و از خود گذشتگی در جامعه تلاش کنیم، یکی از باورهای ما درباره ازخودگذشتگی ، فرهنگ شهادت طلبی است که در برهه ای از سوی امام راحل به یک فرهنگ تبدیل شده بود و ما را دفاع مقدس پیروز کرد.
امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: از طرفی باید یک سری ناهنجاری های اجتماعی را از جامعه همچون عدم از خود گذشتگی را اصلاح کنیم چیزی که فقدان آن در رانندگی باعث آسیب های فراوانی به جامعه وارد شده است.
حسن زاده ضرورت توجه به سیره امیرالمومنین (ع) به خصوص در دستگاه ها و اداره های دولتی را مورد تاکید قرار داد و افزود: اخلاق و احکام شرعی یکی از وظایف هر کارمندی است و این مهم جزو روابطی است که در دین به آن بارها اشاره شده و امام علی (ع) در مدت پنج ساله خلافت خود توانست به عنوان یک الگو در جهان اسلام خود را معرفی کند.
وی گفت: لازم است کارمندان دستگاههای دولتی و عمومی نسبت به تکریم ارباب رجوع و توجه به قشر محروم و روستایی توجه ویژه ای داشته باشند.
امام جمعه موقت اهواز بیان داشت: امام خمینی (ره) 14 سال به نجف تبعید شدند و با وجود اینکه ایشان مرجع تقلید بودند هر روز در یک ساعت معینی به زیارت امام علی می رفتند که برخی از ایشان ایراد گرفتند و وی عصبانی شد و در پاسخ به آنها گفت مگر می شود کنار دریای علی وجود داشت و شب تشنه خوابید.
امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: یکی از فرهنگ های عمومی در کشورهای غربی به خصوص در اداره ها رعایت فرهنگ و اخلاق اداری است و همیشه تسهیل در امور ارباب و رجوع مد نظر آنها قرار می گیرد، اما متاسفانه بعضا شاهد هستیم در اداره های ما چنین مهمی وجود ندارد و متاسفانه اعتمادها در جامعه به شدت رنگ باخته است.
حسن زاده گفت: اکنون شهروندان نمی دانند در بازار آیا کالایی را که خریداری می کنند با قیمت مناسب خریداری کرده اند یا خیر و یا اینکه کالای با کیفیتی است یا خیر و این موضوع در تمامی مشاغل اعم از پزشکان و آموزش و پرورش و بازار وجود دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه باید آسیب های اجتماعی را شناسایی کرد و در جهت اصلاح آن گام برداشت تا جامعه با مشکلات کمتری مواجه شود اظهار کرد: بهره مندی از الگوهای ائمه اطهار(ع) و ترویج اخلاق اسلامی در همه ابعاد باید سرمشق همه ما باشد.
6065/6002
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشار:کبری آقازریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید