امام جمعه شاهیندژ: غدیر خم کمال اسلام استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین فصیح نیا شنبه شب پس از پایان مراسم بازسازی واقعه غدیر خم اظهار کرد: اسلام در غدیر خم به کمال رسید و در غدیر خم مشخص شد که دین اسلام و امامت و ولایت اکتسابی است نه انتخابی.
حجت الاسلام فصیح نیا اظهار کرد: امامت علی (ع) از سوی خداوند ابلاغ شده نه از سوی رسول خدا(ص) در واقع دین اسلام با ولایت کامل شد.
امام جمعه شاهیندژ همچنین با توضیح اینکه لفظ ‘شیعه’ به معنای ‘پیرو’ است، گفت: قبل از جریان غدیر خم، حضرت محمد(ص) از لفظ شیعه استفاده کرده اند.
وی اضافه کرد: بر این اساس شیعه بعد از ایشان به وجود نیامده، حضرت محمد(ص) می فرمایند: ‘علی تو و شیعیانت رستگارید’.
وی یادآور شد: در واقع در غدیر خم مشخص شد که شیعیان علی(ع) کسانی هستند که از منظر امامت و ولایت پیرو ایشان هستند.
حجت الاسلام فصیح نیا ادامه داد: اسلام را غدیر خم و ولایت امام علی(ع) کامل کرد و امامت و ولایت را نیز ظهور منجی عالم بشریت کامل می کند.
وی گفت: مظهر ولایت ائمه معصومین و مظهر غدیر خم امام زمان است.
حجت الاسلام فصیح نیا در توضیح اصل ولایت فقیه گفت: از ائمه، به ویژه از امام صادق(ع) و از امام حسن عسگری(ع) همیشه سئوال شده است که بعد از غیبت امام زمان(عج) از چه کسی باید پیروی کرد و ایشان می فرمودند: مظهر ولایت ائمه معصومین(ع) ولی فقیه آن زمان است و قاعده اصلی ولایت فقیه این است.
وی غدیر خم را آغاز ولایت فقیه دانست و گفت: ولایت نعمتی است از خداوند برای ما تا مقام عظمای ولایت بر ما حاکم شود و امروز به برکت ولایت این مجد و عظمت برای ما حاصل شده است. وی تاکید کرد: اکنون مقام معظم رهبری با روحیه حسینی، مهدوی و علوی این جامعه را اداره می کند.
واقعه غدیر خم در شهرستان شاهین دژ به صورت نمایش بازسازی شد.
این نمایش در زمینی به مساحت تقریبی هفت هکتار با حضور امام جمعه، معاون فرماندار و دیگر مسئولان محلی و همچنین با حضور گسترده مردم شهرستان برای دومین سال متوالی برگزار شد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری نیروی انتظامی، هلال احمر و آتش نشانی در جاده مامالو – شاهین دژ در بازسازی این واقعه همراهی کردند.
این نمایش بر محور انتخاب امام علی (ع) به جانشینی پیامبر(ص) توسط پیامبر اسلام(ص) می پرداخت و واقعه این روز را به تصویر کشید.
غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که محمد پیامبر اسلام(ص)، در 18 ذی‌الحجه سال 10 هجری قمری علی بن ابی طالب(ع) را ‘ولی’ مؤمنان اعلام کرد.
در بازسازی این نمایش جمع کثیری از طلاب حوزه علمیه و بازیگران توانای شهرستان به نقش آفرینی پرداختند.
شهرستان شاهین دژ با بیش از 90 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.
3093/7549** خبرنگار: مینا ابراهیمی** انتشار دهنده: پیمان پاکزادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید