استاندار:کانون‌های فرهنگی قرآنی در خوزستان با خلاء رو به رو هستندبه گزارش ایرنا غلام‌رضا شریعتی روز دوشنبه در آیین تجلیل از مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خوزستان به مناسبت روز جهانی مسجد اظهار کرد: استانداری خوزستان برای تأمین نیازهای مجتمع های فرهنگی مساجد آمادگی کامل دارد.
وی با تاکید بر گسترش مفاهیم قرآنی میان جوانان توضیح داد: ایجاد امکانات زیر ساختی برعهده ما است اما بخش کارکردی این امر را باید فعالان مشغول در حوزه کانون های فرهنگی مساجد انجام دهند.
استاندار خوزستان افزود: تعامل و اتصال به قرآن باید در بین جوانان و نوجوانان بیش از پیش شود و آموزه‌های قرآن به روش‌های مختلف امروزی و مورد پسند جوانان برای آنها تبیین شوند.
وی گفت: مسلح شدن به تعالیم قرآنی در مساجد باعث مصونیت در مقابل هجمه‌های دشمن می‌شود.
شریعتی با بیان این که کارهای کانون‌های مساجد نباید موجب اختلاف و ناکارآمدی میان خودشان شود اظهار کرد: کانون های مساجد مجموعه خوبی به شمار می روند که باید با تحمل نظرات همدیگر به جلو پیش روند و با کاری جمعی اهداف مسجد را محقق کنند.
وی با اشاره به وجود دشمنان کمین کرده اسلام خاطرنشان کرد: اجازه ندهیم شبهات القا شده بر ذهن جوانان ما سایه بیفکند و آنها را دچار لغزش کند زیرا اگر این چنین شود در برابر آن‌ها مسئولیم.
استاندار خوزستان بیان کرد: براساس آیات قرآن کسانی که به عمران و آبادانی مساجد اهتمام می‌ورزند اهل ایمان به خدا هستند برای همین حضور در کانون‌های مساجد فرصت مغتنمی به شمار می رود.
وی مسجد را از آغاز اسلام تاکنون مرکز اخلاقی، علمی، محلی برای وحدت مسلمانان و ابزار قدرت آن‌ها در مقابل کفار خواند.
شریعتی خاطرنشان کرد: مسجد فقط مکانی برای پرداختن به مسائل دینی نیست بلکه مرکزی برای طرح مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و… نیز به شمار می رود.
وی یادآور شد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مساجد از کانون‌های اصلی مبارزه با رژیم ستمشاهی، مکانی برای شکل‌گیری مبارزات و ساماندهی راهپیمایی‌ها بود و پس از پیروزی انقلاب نقش ساماندهی اوضاع به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس را داشتند.
وی با اشاره به نقش مساجد در اعزام و تبادل نظر نیروها به جبهه گفت: ایجاد روحیه، شور انقلابی و حق طلبی در مقابل استکبار در میان جوانان ازجمله کارهایی ست که آن موقع مساجد انجام می‌دادند.
در پایان از متولیان کانون های مساجد استان خوزستان تجلیل شد و از خانواده شهید مدافع حرم محمد تاجبخش قدردانی به عمل آمد.
7164/6064
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید