استاندار:خراسان شمالی برای ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی آمادگی داردبه گزارش ایرنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، محمدرضا صالحی با بیان این که در حوزه فرهنگ، ایجاد ممنوعیت های مداوم به هیچ وجه ثمربخش نیست، اهمیت فرهنگ سازی در حوزه های گوناگون برای ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی را یادآور شد و تصریح کرد: رویکرد جدید شورای فرهنگ عمومی در ترویج فرهنگ کار، تعاون، مدیریت مصرف و نظایر آن ازجمله تحکیم بنیان خانواده، در خراسان شمالی نیز به طور جدی حمایت خواهد شد.
وی با قدردانی از نقش آفرینی امامان جمعه و جماعات، نهادهای فرهنگی و رسانه ها در ترویج مباحث فرهنگ اسلامی و ایرانی، به آمار 2.5 درصدی افزایش ازدواج و 2.2 درصدی کاهش طلاق در استان طی 7 ماه امسال اشاره کرد و افزود: ضمن حمایت جدی از توسعه فضاهای فرهنگی و برگزاری رویدادهای مرتبط مثل تئاتر و نمایشنامه نویسی رضوی، نمایشگاه های کتاب و امثال آن ها، طرح هر روستا یک کتابخانه را نیز درنظر داریم تا به کمک خیّران و واقفان، گسترش هر چه بیشتر فرهنگ کتابخوانی را در روستاها شاهد باشیم.
وی با اذعان به وجود شکاف تاریخی توسعه ای بین خراسان شمالی با دیگر استان ها ابراز امیدواری کرد: با توجه به همکاری خوب مدیران سطوح ملی در ارتقای اعتبارات عمرانی و جاری این استان و تکمیل زیرساخت ها، رشد و توسعه همه جانبه این خطه را طی سال های آتی شاهد باشیم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در این دیدار از مشی اعتدال گرا و نگاه جامع استاندار خراسان شمالی به عنوان برقرارکننده فضای آرامش، همدلی و وفاق در این استان و زمینه ساز رشد و توسعه این خطه یاد کرد.
محمدرضا والی زاده هم چنین گفت: در شورای فرهنگ عمومی به این جمع بندی رسیده ایم که 31 سال پس از تأسیس این شورا نیاز است بر مباحث کلی و اساسی تری مثل ترویج فرهنگ کار و تلاش، اقتصاد مقاومتی، مدیریت مصرف آب و انرژی، مصرف کالای ایرانی و بهبود کیفیت کالاهای ساخت ایران متمرکز شویم.
وی تحول در حوزه فرهنگ عمومی و خروج از دستورکارهای کلیشه ای و روزمره را مستلزم تعریف برنامه های مشترک شورای فرهنگ عمومی با دیگر دستگاه ها و وزارتخانه ها دانست و از اجرای برنامه های راهبردی متناسب با رویکرد جدید این شورا خبر داد.
6042 انتشار: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید