اذان نماد اسلام در دنیا/ رغبت جوانان برای آموزش قواعد اذان قابل توجه استحسینعلی شریف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به جایگاه اذان در دنیای اسلام، جوانان برای یادگیری اصول و قواعد قرائت اذان رغبت زیادی دارند ولی نمی دانند که یادگیری این قواعد را از کجا آغاز کنند تا سردرگم نشوند.
وی اظهار کرد: رغبت به حضور در مسابقات اذان نشان دهنده اشتیاق مسلمانان برای معرفی دین مبین اسلام است و تمایل به یادگیری اذان در سال های گذشته افزایش داشته است.
داور چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته اذان اضافه کرد: قرائت اذان از ثواب ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل بسیاری از مسلمانان بر یادگیری آن اهتمام جدی دارند.
شریف افزود: باید سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش حمایت های لازم را از موسسات و آموزشگاه‌هایی که در اذان و سایر رشته‌های قرآنی فعالیت می کنند، انجام دهند تا آنها با جدیت بیشتری نسبت به تدریس رشته های مختلف قرآنی اقدام کنند.
وی گفت: با ایجاد فضای قرآنی، راغبان به یادگیری رشته های قرآنی افزایش یافته و هم اکنون علاقمندان بی شماری درصدد شرکت در مسابقات هستند.
وی در خصوص سطح مسابقات اذان اظهار کرد: در رشته اذان، نتایج مطلوب و قابل قبول بود ولی سبک های مورد توجه مسابقات سبک هایی با لحن و لهجه عربی است و با ادای جملات اذان با لهجه فارسی، نتیجه قابل قبول در مسابقات برای شرکت کنندگان کسب نمی شود.
وی ادامه داد: کسب نمره بالا مستلزم رعایت تمامی قواعد و فنون علم تجوید بوده و فرد موذن در صورت کسب نکردن نتیجه مطلوب از مسابقات حذف می شود.
به گزارش ایرنا، مرحله کشوری چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از روز گذشته در ارومیه آغاز شده و تابیست و چهارم همین ماه با شرکت 900 نخبه قرآنی از سراسر کشور ادامه دارد.
مسابقات اذان نیز در 2 روز نخست این مسابقات برگزار شد و نفرات برتر این رشته نیز معرفی و تجلیل شدند.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید