آیت الله شبیری زنجانی:مسائل جدید احکام خاصی را می طلبداین مرجع تقلید روز دوشنبه در دیدار با اعضای شبکه اجتهاد (پایگاه تخصصی اطلاعات و اخبار فقه اسلامی) در مشهد افزود: طلاب نیز باید دروس حوزه را بصورت عمیق بیاموزند تا بتوانند نقش موثری در ایفای رسالت خود داشته باشند.
وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات جامعه بنیه علمی قوی لازم است اظهار کرد: بنیه قوی با آزمون و امتحان مشخص نمی شود و با امتحان مراتب اشخاص را نمی توان فهمید.
وی گفت: امتحان درسی، افراد را محدود به زمان و مکان می کند و ممکن است یک نفر در یک موقعیت خاص به دلایل مختلف نتواند چنانکه باید معلومات خود را در امتحان بیان کند.
سردبیر ارشد شبکه اجتهاد نیز در این دیدار گفت: تقویت جریان فقاهت و پاسخگویی به نیازهای مختلف حقوقی، اقتصادی، اجتماعی و دیگر نیازها نیازمند تلاش بیشتر همراه با استفاده از جهت گیری، راهبرد و مسیر مراجع معظم تقلید است.
حمزه واقعی افزود: فقه، منشور جامع زندگی است و مساله های جدید باید به خوبی رصد شود که در این راستا بخش رصد مانیتورینگ فقهی را راه اندازی کرده ایم تا با استفاده از کارشناسان و متخصصان هر موضوعی به صورت موشکافانه مورد بحث قرار گیرد و از در آن نظرات مراجع تقلید نیز لحاظ شود.
‘شبکه اجتهاد’ پایگاه تخصصی اطلاعات و اخبار فقه اسلامی است که به صورت اینترنتی در سه نسخه مستقل فارسی، عربی و انگلیسی به ساماندهی و جریانسازی علمی و اجتماعی در عرصه فقه و علوم وابسته در گستره جهانی می پردازد.
این شبکه سال 1388 توسط دفتر تبلیغات اسلامی در راستا رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر گسترش کیفی و کمی فقه اسلامی برای تامین نیازهای معرفتی تمدن نوین اسلامی و حضور موثر در فضای مجازی راه اندازی شد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
7507/ 6053 خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید