آغاز به کار دفتر موقت کنسولگری عراق در رشتبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گیلان، حسن فعال بیان داشت: صدور روادید اربعین همچون سال گذشته در دفتر کنسولی موقت عراق در شهر رشت از امروز آغاز شده و اخذ روادید اربعین بایستی فقط از طریق ثبت نام در سامانه سماح به آدرس (https://samah.haj.ir) انجام شود.
وی تصریح کرد: طبق گزارش های رسیده؛ اخیراً مجموعه های غیرمجاز فرصت طلب اقدام به جمع آوری مدارک به بهانه اخذ روادید برای مردم در استان های مختلف کرده اند که با توجه به اینکه موارد متعددی از جعل، سوء استفاده و کلاهبرداری گزارش شده، نیاز است زائران فقط از طریق این سامانه اقدام به ثبت نام کنند.
وی به اهداف سامانه سماح اشاره و خاطرنشان کرد: مدیریت متمرکز اطلاعات مورد نیاز دستگاه های مسئول در بستر یکپارچه ، تسهیل و تسریع در فرآیند ثبت نام و دریافت روادید و جلوگیری از فعالیت افراد غیرمجاز و ارائه خدمات توسط دستگاه های همکار ( بیمه ، هلال احمر و …) به متقاضیان از مهمترین اهداف طراحی سامانه سماح است.
فعال همچنین به مزایای ثبت نام در سامانه سماح اشاره و تصریح کرد: انتخاب دفترخدمات زیارتی مورد نظر جهت تحویل مدارک توسط زائران درهنگام ثبت نام ، انتخاب تاریخ رفت و برگشت و تعیین مرز خروجی و انتخاب خدمات مورد نظر( روادید، بیمه ، هلال احمر ، پارکینگ و…) از جمله دیگر مزایای ثبت نام در این سامانه است.
مدیر حج و زیارت گیلان خاطرنشان کرد: برای تمامی متقاضیان ثبت نام شده در سامانه سماح پس از تحویل مدارک توسط دفتر زیارتی تعیین شده در سامانه به موقع رواید اخذ و تحویل خواهد شد.
وی با بیان اینکه ثبت نام در سامانه سماح تا نیمه اول آبان ماه ادامه می یابد، مهمترین مزیت ثبت نام در این سامانه را برای شهروندان گیلانی دریافت روادید در استان بدون تحمیل هزینه های جانبی عنوان کرد.
فعال تاکید کرد: سایت مدیریت حج و زیارت استان گیلان به آدرس gilan.haj.ir برای اطلاع از آخرین خبرهای سازمان و همچنین شماره تلفن های 33664428‏- 33664427 این مدیریت برای طرح هرگونه سوال و هماهنگی لازم جهت اطلاع مردم در ساعت های اداری آماده پاسخگویی می باشد.
دریافت خبر: مریم سلیمانی ** انتشاردهنده: کبیری
7296/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید